"Jó volt csapatban együtt végig csinálni a pályát és gondolkozni azon, hogy hogyan is tudjuk az adott akadályt együtt legyőzni"

2018. október 18. 14:38 - sebiszabi

Interjú Setény Klárával és Makovics Dórával a Spartan VB csapatversenye után

A Spartan VB másnapján rendezték a Team Challenge nevezetű csapatversenyt. A tavalyi versenyhez és a kvalifikáción is módosítottak egy kicsit, így idén külön női és férfi 3 fős csapatok küzdöttek egymással. A valca-i kvalifikációról Laz-t kérdeztük, a VB-ről viszont a magyar női alakulatot, a Hungarian Woman Team-et faggattuk. Setény Klára és Makovics Dóra voltak olyan kedvesek és válaszoltak nekünk. Nekik és a srácoknak is gratulálunk a 14. helyhez, le a kalappal!

Tovább
Szólj hozzá!

"Bevezetjük majd Márianosztrára is a futókat, kaphatnak egy kis ízelítőt a börtönvilágból is"

2018. október 15. 11:25 - sebiszabi

Interjú a közelgő MineKraft Challenge verseny kapcsán a szervezőkkel

Tavaly a távoli (bocs a helyiektől) Tállya adott otthont az első hazai bányában megrendezett OCR versenynek. Akkor a futók mellett a MTB bringások is kaptak egy elég menő pályát, ott tesztelhették magukat a bátrak. Kis névváltoztatás után a idén november 3-án Márianosztrára érkezik a sorozat. Ez alkalomból szólítottuk meg a rendezőket, hogy válaszoljanak pár kérdésünkre. Mi egyre jobban rápörögni erre az őrült bányabulira.

Tovább
Címkék: 2018 minekraft

Sparta World Championships (VB) 2018, 2018.09.29., @North Lake Tahoe (USA)

2018. október 12. 14:26 - ocrguest

"Lélegezz mélyeket és folyamatosan!"

2018. szeptember 29-én rendezték meg a Spartan VB-t az USÁ-ban, Californiában, a San Francisco-tól 4 óra autóútra lévő, 2000 méter magasan elhelyezkedő Tahoe-tónál (Olimpic Village Squaw Valley) amely 1960-ban a téli olimpia helyszínéül szolgált. A Tahoe-tó híres amerikai üdülőkörzet, tavakkal, fenyőkkel, téli és nyári sportolási lehetőségekkel, medvékkel.
Szombaton a kvalifikációt igénylő világbajnoki beast futamba (elit és age group kategóriák) több mint 40 országból érkeztek a versenyzők, szám szerint több mint 600-an. A beast futam távja 22-23 km volt, szintemelkedése 1.400 méter körüli, a pálya 2.000 m-ről indult és valahol 2.800 m körül volt a legmagasabb pontja.
Magyar versenyzők is szép számmal képviseltették magukat mind az egyéni világbajnoki, mind a szombati és vasárnapi open futamokon, illetve a vasárnap megrendezett csapatbajnokságon is.

És akkor most jöjjön egy szubjektív beszámoló. Mielőtt bármiről nyilatkoznék, előzetesen megjegyzem, hogy a VB előtt az elmúlt 4 évben – számos más ocr típusú versenyen túlmenően - 45 spartan versenyen vettem részt, Közép- és Nyugat Európában, sprinten, superen, beasten, ultrán, hidegben, melegben, szélben, esőben, hóban, magashegyen, hideg vízben, 2.000 méter feletti magasságban. Igaz, Európán kívül még nem volt módom korábban versenyezni, illetve HH-n és egyéb hasonló megmérettetésen sem indultam, mint ahogy az izlandi ultra vb-n sem, de talán egy VB előtti tapasztalatszerzésnek a korábbi versenyek megfelelőek voltak.

Tovább

"Rendezvényünket egy kalandparkos családi nappal és ingyenes kézműves vásárral kötöttük össze"

2018. október 11. 13:10 - sebiszabi

Interjú a Betyár-Race szervezőivel

Október végén, egészen pontosan október 27-én egy új akadályfutó sorozat indul útjára, a Betyár-Race. Helyszíne a Sobri Jóska Kalandpark Kislődön. Bőven időben vagytok még nevezni, főleg családostul menjetek, mert a szervezők nagy bulit ígérnek, de inkább beszéljenek ők.